تعیین تازگی میوه ها به کمک روش سریع، ساده و غیر مخرب طیف بازتابی

تعیین تازگی میوه ها و صیفی جات از جمله مواردی است که همواره خریداران و مصرف کنندگان را با چالش روبرو کرده است. به همین منظور تعریف و پارامتریزه کردن تازگی میوه ها به کمک روش های سریع، کم هزینه و غیر مخرب در تعیین تازگی میوه ها،همواره مورد علاقه پژوهشگران بوده است. طیف سنج نوری مینیاتوری(UV-vis-NIR) به کمک پروب بازتابی فیبر نوری یکی از ابزارهایی است که می تواند در حل این مسأله چاره ساز باشد.

در پژوهشی در دانشگاه بُن (آلمان)، محققان با استفاده از این ابزار توانسته اند پارامترهای مناسب جهت تعیین درجه تازگی فلفل دلمه ای با سه رنگ (زرد ، قرمز و سبز) را در طی یک فرآیند خشک شدن دو هفته ای، مشخص کنند.

 اندازه گیری طیف بازتابی در بازه طیفی 850-500 نانومتر با استفاده از منبع نور هالوژن تنگستن در زاویه بازتاب صفر درجه ، دقت 0.2-6.0 نانومتر( بسته به طول موج و فیبرنوری انعطاف پذیر) ، در نقطه اندازه گیری 2 میلی متر و زمان اندازه گیری کمتر از 1 ثانیه انجام شد. در این آزمایش، قرص سفید انعکاسی با بازتاب بیش از 97% نور در بازه طیفی مذکور به عنوان مرجع بازتاب به کار گرفته شده و داده ها به صورت حاضر در شکل کالیبره شده است.

نتایج نشان می دهد که طیف بازتابی از حدود 58٪ برای فلفل دلمه ای قرمز تازه شروع شده و به 46٪ بعد از 6 روز که فرآیند خشک شدن شروع شده رسیده و در نهایت بعد از 12 روز، به حدود 22٪ ، کاهش یافته است.

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که بررسی طیف بازتابی در کنار سنجش پارامترهای دیگر مانند براقیت و زبری سطح، کاندیداهای مناسبی به عنوان یک رویکرد جدید الکترونیکی برای تعریف و پارامتریزه کردن تازگی میوه هستند.

مرجع:

https://www.mdpi.com/2313-433X/6/11/122/htm

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *